Bitcoin
1.08 %

Todeks Ethereum Mining Nasıl Yapılır?

Thodex Bitcoin’in ardından en değerli kripto para birimi olan Thodex Ethereum (ETH), özellikle son zamanlarda büyük bir değer kazanarak en çok rağbet edilen sanal paralar arasında yerini almıştır. Şimdi kısaca Thodex Ethereum mining nasıl yapılır, neden yapılmalıdır sorularına cevap vermeye çalışalım.

Yatırımcılar için oldukça cazip bir kripto para olmasının yanı sıra Todeks Ethereum Mining için de sayısız kişiyi bünyesinde toplayan Todeks Ethereum, diğer kripto para birimlerinden çok daha farklı bir algoritma kullanmaktadır.

SHA-256 algoritmasını kullanan Bitcoin ya da X11 algoritmasını kullanan Dashcoin gibi coinlerden farklı olarak Todeks Ethereum ETHASH algoritmasını kullanarak ekran kartları ile çok daha verimli bir üretim yapılmasını tercih etmektedir. 

Thodex Ethereum Mining Nasıl Yapılır?

ThodexBitcoin’den daha farklı bir mining sistemi olan Todeks Ethereum’da üretim yapılabilmesi için öncelikle yapılması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar sırasıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Thodex Ethereum mining öncesinde ilk olarak cüzdan oluşturulması gerekir. Madenciler isterse kullandıkları bir kripto borsasındaki Ethereum cüzdanını kullanabilir. Ancak daha güvenli bir cüzdan isteniyorsa dijital cüzdan da oluşturabilir.
  • Ardından grafik kartının güncel sürücülerinin olması gerekir.
  • İnternet üzerinden Todeks Ethereum için havuz seçilmesi gerekir. Bu havuzlara EtherMine, Nanopool sitelerinden erişilebilir.
  • Bu sitelerden Konfigürasyon dosyası ve Claymore Dual Miner indirilir.
  • İndirilen Claymore Dual Miner dosyanızı açılır. ZIP formatında olan bu dosyalar öncelikle arşivden çıkarılır ve ortak bir klasöre atılır.
  • Klasörün içerisindeki start.bat dosyasına çift tıklandığı zaman Ethereum mining işlemi başlatılır.

Neden Todeks Ethereum Madenciliği Yapılmalı?

Ekran kartı kullanması nedeniyle üretim daha fazla olur. ASIC’lerdeki gibi üretim zorluğunda logaritmik artışlar yaşanmaz.

Ayrıca genel olarak kripto para madenciliği söz konusu olduğunda hashrate olarak adlandırılan kazım gücü en önemli faktördür. Todeks Hashrate ne kadar güçlü olursa kazanç da o kadar güçlü olur. Bununla birlikte kripto para üretimini belirli bir dengede tutmak için hashrate gücü azaltılır. Böylece çok daha uzun sürede üretim gerçekleşir..

Eğer Ethereum mining yapılacak ise üretimin fazla olması için çok sayıda ekran kartı ile işe başlamak gerekir. Ancak bu ekran kartlarının oldukça güçlü olması önemlidir. Ekran kartları üretim gücü açısından farklılık gösterir. Bu nedenle seçilen ekran kartının modeli de doğru olmalıdır.

ThodexEthereum fiyatlarını merak ediyorsanız da bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Ethereum Classic ile ilgili bu sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

1 Response

Leave a Reply