Bitcoin
2.97 %

Todeks Ethereum Grafik Analizleri Nasıl Yapılır

Çok geniş bir kitle tarafından benimsenen ve hızla popülerliği artan Ethereum (ETH), en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’den sonra gelen en değerli ikinci sanal paradır. Bu açıdan da Ethereum grafik ve fiyat analizleri de yatırımcılar için çok önemli hale gelmiştir.

Başlarda 1 ile 10 dolar arasında piyasa değeri olan Todeks Ethereum, zamanla hızlı bir yükseliş yaşayarak kripto dünyasında yerini sağlamlaştırmıştır.

ThodexBitcoinin en yakın rakibi olarak görülmesine rağmen Todeks Ethereum’un böyle bir amacı bulunmamaktadır. Aksine Bitcoin ve Blockchain alanında çalışmalar yapan geliştiriciler tarafından oluşturulmuştur. Çıkarıldığı andan itibaren de kripto piyasasında çok önemli yerlere gelmiştir. Özellikle mining alanında büyük gelişim gösteren ETH, 2017 yılında ekran kartı satışlarını artırarak tüm stoklarını tüketmiştir.

Piyasa değerindeki rekor artışı ile yatırımcıların da dikkatini çekerek bu alanda bazı ülkelerin desteğini bile kazanmıştır. Bir dönem maruz kaldığı saldırı nedeniyle bölünme yaşamış ve Ethereum Classic’in oluşumuna vesile olmuştur.

Bu gelişmeler ardından Todeks Ethereum grafik incelendiğinde başlarda hareketlilik görülmesine rağmen son dönemlerde olumlu bir düzen bulunmaktadır.

Thodex Ethereum’un Gelişimi

ThodexEthereum ile ilgili bilgilere, yatırım yöntemlerine ve fiyatına göz atmak ve piyasa analizi yapmak için Ethereum grafik incelenerek hareket edilir. Bu açıdan bakıldığında Todeks Ethereum gelişimi adına tarihi boyunca birçok olumlu adımlar atılmıştır.

İlk olarak Kuzey Amerika’da yapılan bir Bitcoin konferansıyla tanıtılan Ethereum, bir proje olarak kripto dünyasına giriş yapmıştır. Ethereum projesi ise Bitcoin geliştiricilerinden biri olan Vitalik Buterin tarafından hayata geçirilmiştir. Bu süreçte para birimi olarak “ether” belirlenmiştir.

Proje kapsamında ether, Todeks Ethereum için bir yakıt görevi görür. Daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse; gerçekleştirilen işlem ücretlerinin karşılanması için kullanılır. Böylece transfer işlemlerin çok daha kolay şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.

Thodex Ethereum’un Amacı

Ethereum (ETC), çok daha ideal bir sistem oluşturmak için ademi merkeziyetçi uygulamaların oluşturulması gerektiğine inanır. Bu amaçla alternatif bir protokol yaratma düşüncesindedir. Bu durum ise özellikle Ethereum üretimi yapan madencileri olumlu şekilde etkilemektedir.

ThodexEthereum grafik incelendiğinde oldukça dikkat çekici olan veriler, kripto dünyasında yer alan kullanıcıların beğenisini ve takdirini kazanır. İlk olarak 2013 yılı sonlarında tanıtılan Todeks Ethereum, 2014 yılı Ocak ayında ise tam olarak açıklanmıştır. Bu süreçte büyük bir meraka neden olan bu kripto para bir yakıt olarak tanıtılmış ve internetin enerji kaynağı olduğu belirtilmiştir. Bitcoin’den farklı bir yazılım dili kullanılsa da Bitcoin’in blok zinciri mantığından yola çıkılarak üretilmiştir. Kendine özgü yazılım dili ile merkezi olmayan yazılım protokolleri geliştirilerek oluşturulmuştur.

Thodex Ethereum madenciliği ile ilgili bu yazımız size yardımcı olabilir. Ayrıca kripto para haberleri ile ilgili bu sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

1 Response

Leave a Reply