Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum, Bitcoin’den sonra gelen, sıklıkla da tercih edilen bir alternatif coindir. Popülaritesini arttırmakla beraber sahip olduğu piyasa değerini de hızlı bir şekilde üst seviyelere taşımaya devam etmektedir.

Kripto para borsasına başarılı bir adım atan Ethereum madenciliği ile ETH kazanabilir ve bunları kripto para borsasında satışa çıkararak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Hesap hareketlerinin ve güvenilir işlemlerin gerçekleştiği blockchain teknolojisini diğer bitcoin ve altcoin türlerinde de olduğu gibi Ethereum’da kullanmaktadır. Diğerlerinden farklı olarak yatırımcılara ve mining yapan kullanıcılara Ethash algoritmasını sunmaktadır. Ethash algoritması yüksek bellek kullanımlarına ihtiyaç duyduğundan mining işlemi yapılırken bu kısım önemli bir rol oynamaktadır.

Ethereum Madenciliğine Giriş Yaparken

Ethereum madenciliği nasıl yapılır?” sorusunu düşünüyor olabilirsiniz bunun için elinizde bulundurmanız, hazır tutmanız gereken birtakım ihtiyaçlarınız bulunuyor. Bir ethereum cüzdanı ilk ihtiyacınız olan şeydir. Jaxx yazılımı da burada devreye giriyor ve ETH para biriminizi biriktirmenize olanak sunuyor. Jaxx yazılımın yanı sıra en güncel ve güçlü bir grafik kartı sürücüsü gerekmektedir.

Jaxx ile Dijital Cüzdanınızı Oluşturun: Jaxx’ın kendi web sitesine girerek programı zip halinde indirmeli ardından da .exe dosyasını açmalısınız. Oluşturduğunuz cüzdanda size 12 haneli bir güvenlik kodu verecektir. Bu kodu sanal ortam yerine kâğıt üzerinde tutmanız daha güvenli bir tercih olacaktır.

En Güncel Grafik Kartları: Mining işleminin olmazsa olmazlarından grafik kartı sürücüsü, Ethereum’da da bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekran kartının güçlü ve güncel olması mining işlemlerini daha olağan ve başarılı kılacaktır.

Nanopool Havuzuna Girerek Madenciliğe Giriş Yapın: Tek kişi olarak yapacağınız kazı işlemi verimli olmayacağından çok fazla ETH ATM kazandırmayacaktır. Yine de kazı işlemleri ile ETH kazanmak isteyen yeni mining kullanıcıları Nanopool’dan gerekli ayarları yerine getirmeli ve mining programı aracılığıyla da kazı işlemine başlamalısınız. Nanopool’da yer alan ayarlarda cüzdan kodunuz, işletim sisteminiz, GPU markanız, sisteminize dayalı bir ad ve eposta bilgilerinizin girilmesi gerekmektedir. Ayrıca avantajlı bir durumdan faydalanmak istiyorsanız, Ethereum madenciliğinde AMD kartlarından yararlanın. Bu size daha başarılı sonuçlar almanızda yardımcı olacaktır.

Dünyada Bitcoin