Thodex Ethereum Fiyatları Yükseliyor

Thodex Ethereum Fiyatları Yükseliyor

Ethereum fiyatları söz konusu olduğunda, en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’den sonra en yüksek olan ikinci kripto para birimidir. Başlarda 10 dolar civarında olan piyasa değeri bir anda yükselişe geçerek yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Thodex Ethereum Vitalik Buterin tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. İlk olarak Kuzey Amerika Thodex Bitcoin Konferansında, tanıtımı yapılan bu sanal para temel olarak Altcoin statüsündedir. Bununla birlikte Todeks Blockchain teknolojisinin gelişmesi ve pek çok alanda kullanılması için çalışmalar yürüten yenilikçi bir sistemdir.

İleri bir teknoloji olan Todeks Blockchain sistemi üzerinde kullanıcıların yeni yazılımları oluşturmasına olanak sağlayan Thodex banka kartı ile Ethereum al. bu davranışı ile kullanıcılara özgürlük sağlanır ve bu sayede çok sayıda Altcoin’in oluşturulmasına imkan verir.

Thodex Ethereum’un Amacı

Kişisel bilgilerin başkaları tarafından depolanmasını ve farklı amaçlar için kullanılmasını engellemek amacıyla oluşturulan Thodex Ethereum sistemi, bu bilgileri tamamiyle dağınık ve anonim olarak birçok farklı cihaz üzerinde muhafaza etmektedir. Böylece bu verilere erişim imkansız hale getirilerek platformun merkezsiz olması sağlanır.

Bahsİ geçen bu merkezi olmayan sisteme eklenecek olan yazılımların üretilmesi için ise Ether kripto para birimi bir nevi yakıt olarak kullanılır.

Thodex Bitcoin ile Yarışabilir Mi?

Bitcoin ilk kripto para birimi olmasının yanı sıra aynı zamanda en değerli para birimi olarak da nam salmıştır. Ethereum fiyatları incelendiğinde ise şu anda Todeks Bitcoin’den sonra gelen ikinci büyük kripto para birimidir.

Thodex Ethereum’un değeri çok kısa bir süre içerisinde büyük bir artış göstermiştir. Bu noktada Bitcoin’in Blockchain sisteminden çok daha yenilikçi özelliklere sahiptir. Bu yüzden Todeks Bitcoin ile yarışabilecek yeterlilikte olduğu ve Thodex Bitcoin için gerçek bir rakip olabileceği iddiaları ortaya çıkmıştır.

Oysaki Ethereum’un Thodex Bitcoin ile yarışmak gibi bir derdi yoktur. Zaten amaçları ve çalışma prensibi söz konusu olduğunda birbirlerinden oldukça farklılık göstermektedir. Ayrıca Ethereum ekibinin Todeks Bitcoin ve Todeks Blockchain teknolojilerinin de geliştiricileri arasında olduğunu düşünürsek mevzunun yarıştırmak değil, geliştirmek olduğu anlaşılmaktadır.

Todeks Bitcoin’den Farkı

Temel olarak Bitcoin altyapısı ile benzerlik gösteren Ethereum birçok alanda Bitcoin ile farklılık da göstermektedir. Çalışma prensibi ve ilkeleri açısından da farklılık gösteren bu iki kripto para biriminin özellik olarak da değişiklik göstermesi oldukça normaldir. Bu farklılıklardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Bitcoin sisteminde yapılabilecek bütün işlemler belirlidir ve herhangi bir yenilik yapmak için sistem uygun değildir. Oysaki Ethereum bu açıdan esnektir ve farklı yazılımlar ile yeni sistemlerin üretilmesine izin verir. Ayrıca bu süreçte yeni Altcoinler de oluşturulabilir.
  • Bitcoin genel olarak geleneksel bir sisteme sahiptir ve değiştirilmeye müsait değildir. Ethereum ise çok daha yenilikçi bir sistemdir.
  • Bitcoin madenciliğinde kazanç tamamiyle kullanılan işlemci gücüne bağlıdır. Ethereum’da üreticiler arasındaki denge gözetilerek kazanç belirlenir.
  • Bitcoin sisteminde bir blok oluşumu 10 dakika gibi uzun bir süreyken, Ethereum’da bu süre sadece 15 saniye gibi kısa bir zamandır.

Todeks Ethereum fiyatları okumak için grafikler çok önemlidir. Bu sebeple bu yazımız size biraz daha bilgi verecektir. Ayrıca güncel kripto para haberleri için bu sitemizi de ziyaret edebilir, farklı konularda bilgi sağlayabilirsiniz.

Dünyada Bitcoin Ethereum